Sposoby na wykorzystanie lampionów

Sposoby na wykorzystanie lampionów

Dekoracją rzadko spotykaną i przez to niedocenioną są z pewnością lampiony. Można użyć ich do dekoracji mieszkania lub domu. Za pomocą światła, możemy odmienić każde pomieszczenie mniej lub bardziej. Przykładowo romantyczny nastrój możemy osiągnąć, zawieszając w pokoju tzw cotton balls. Są to małe materiałowe kulki, które w środku mają miniaturowe lampki. Efekt będzie najbardziej spektakularny jeśli zawiesimy lampki pod sufitem.

Innym klasycznym rodzajem światła jest to z kominka, którego blask uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa. Cały jego urok polega na tym ze nie oświetla on całego pomieszczenia a za to tworzy grę świateł na ścianach i przedmiotach.

Światło i lampiony w domu

Lampiony do pokoju

Innym sposobem na nietypowe lub dodatkowe oświetlenie jest użycie lampionów. Są one kojarzone zazwyczaj z Bożym Narodzeniem. Wykonane z papieru lub szkła abażury lampionu, nadadzą wnętrzu niezwykłego klimatu.

Hitem designu wnętrz są lampiony do pokoju wykonane ze szkła. Są one uniwersalne, gdyż zapalone wieczorem budują niesamowitą atmosferę, a w ciągu dnia są atrakcyjnym elementem dekoracji, który nadaje pomieszczeniu pewnego rodzaju wyjątkowości. Lampion można ustawić na ziemi, na półce lub stole kiedy chcemy stworzyć romantyczny lub tajemniczy. Jeśli chcemy rozświetlić wnętrze to można powiesić latarnię pod sufitem. Wszystko zależy od preferencji i finalnego efektu jaki chcemy osiągnąć. Warto poeksperymentować i dobrać najbardziej odpowiednie ustawienie.

Rodzaje lampionów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lampionów. Mogą być one wykonane z drewna lub metalu, chromowane itp. Występują one w rozmiarach od całkiem małych do dużych. Lampiony do pokoju, mogą otwierać się od góry lub od boku. Tylko od użytkownika zależy rodzaj i materiał wykonania latarni, a jak widać wybór jest spory. Można łączyć ze sobą różne rodzaje lampionów, jednak najbardziej efektownie prezentuje się kilka lampionów tego samego modelu w różnych rozmiarach.

Klimatyczne oświetlenie to nie tylko lampiony i latarenki. Mało kto zwraca uwagę na tanie i powszechnie dostępne świece. Tak, świeczki są świetnym sposobem na zbudowanie niesamowitej aury w pokoju. To jednak temat na oddzielny wpis.