Odzież neoprenowa

Odzież neoprenowa

Neopren jest elastycznym tworzywem, które bez problemu dopasuje się do ciała. Odzież wykonana z tego materiału charakteryzuje się wysokim stopniem termoizolacji i wodoodporności. Neopren znajduje zastosowanie w produkcji opasek i ubrań rehabilitacyjnych. Ostatnimi czasy zaczęto szerzej stosować neopren jako element ubioru sportowego i treningowego.

Kilka słów o odzieży neoprenowej

Dla sportowców i na odchudzanie

Dziedziny sportu w których neopren znajduje zastosowanie to przede wszystkim kulturystyka, fitness, sporty wodne oraz zimowe. Korzystanie z tego materiału podczas aktywności fizycznej sprawia że ciało zachowuje właściwą temperaturę, a trening jest przyjemny bo nic nie uwiera i nie krępuje ruchów. Ubrania z pianki są również bardzo polecane dla osób odchudzających się bo pomagają w oczyszczaniu organizmu z toksyn a także dzięki nim trening może być intensywniejszy i bardziej wydajny. Neopren podnosi temperaturę ciała co sprawia że bardziej się pocimy, wydalamy toksyny a także szybciej spalamy tłuszcz. Co ciekawe w miejscu oddziaływania neoprenu mamy szansę zredukować cellulit.

Ubrania z pianki sprawiają że trening daje szybsze rezultaty, poprawia się przemiana materii a skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna.

Czy warto?

Nie jest tajemnicą, że za jakością produktu najczęściej idzie jego cena. Ubrania z pianki niskiej jakości mogą być powodem odparzeń. Przed zakupem najlepiej zapoznać się z opiniami innych użytkowników na temat rożnych marek i produktów. Jeśli chodzi o rozmiar to wybieramy taki sam jaki mają inne nasze ubrania. W przypadku za dużego rozmiaru odzież nie spełni swojej funkcji, a jeśli będzie za mała to trening przestanie być komfortowy.

Choć dostępnych rodzajów ubrań z neoprenu jest bardzo dużo, to największym wzięciem cieszą się spodenki, koszulki i pasy wyszczuplające.

Ubrania z pianki neoprenowej, po każdej aktywności trzeba wyprać. W celu zachowania właściwego kształtu i parametrów odzieży, polecane jest pranie ręczne w letniej wodzie.

Podsumowując odzież neoprenowa będzie przydatna przede wszystkim sportowcom i osobom odchudzającym się. Nie bójmy się zainwestować większej kwoty w tą odzież, bo produkt dobrej jakości będzie nam służył przez lata.